Dovolili jsme si trochu upravit zvolání známého pedagoga zvaného Lomcovák, kterého si jistě pamatujete z povídek Šimka a Grossmanna, konkrétně z povídky Výlet s Lomcovákem. Náš slogan „Na Chrudim Vávro, na Chrudim!“ se v tomto případě snaží upoutat pozornost na toto malebné městečko, které jistě mnohé z nás láká k trvalejšímu pobytu. A změna bydliště s sebou samozřejmě přináší i nutnost stěhování!

Pokud někoho z vás čeká stěhování do Chrudimi, případně v rámci města či mimo Chrudim, jistě oceníte nabídku profesionální stěhovací firmy. Jednou z nich je např. firma Stěhování bez dřiny, která mimo jiné nabízí konkrétní službu pod názvem Stěhování Chrudim, která zajišťuje komplexní stěhovací služby jak pro domácnosti, tak i pro firemní klientelu.

Proč Chrudim?

Důvodů může být několik. Lidé se stěhují za prací, životním partnerem/partnerkou, lepším životním prostředím atp. Pokud bychom měli krátce charakterizovat Chrudim, pak by to bylo asi s pomocí následujících slov.

Atény Východních Čech – ano i takto je označována Chrudim a místní lidé jsou na to velmi pyšní. Chrudim je město střední velikosti, které leží na rozhraní Železných hor a Polabské nížiny, 10 km jižně od krajského města Pardubice a 33 km od Hradce Králové.

Chrudim je lákadlem pro romantické duše zejména díky svým historickým památkám. Dominantou města je chrám Nanebevzetí Panny Marie, který je vidět již z dálky, když přijíždíte do Chrudimi. Jedná se o původně gotickou stavbu s románskými základy. Chrám byl upraven v polovině 19. století architektem Františkem Schmoranzem do tzv. novogotické podoby.

Mezi další skvosty patří barokní sloup Proměnění Páně, který naleznete uprostřed Resselova náměstí, které je lemováno řadou starobylých měšťanských domů. Barokní průčelí staré původně renesanční radnice na severní straně náměstí dotváří nezaměnitelný ráz chrudimského centra.

A takto bychom mohli popisovat Chrudim ještě velmi dlouho. Máme pro vás však lepší nápad. Zajeďte se do Chrudimi podívat na vlastní oči a třeba se i vám zalíbí natolik, že zde budete chtít strávit část ze svého života. A třeba i vy využijete stěhovací služby na klíč firmy Stěhování bez dřiny, tedy služby Stěhování Chrudim případně služby Stěhování Pardubice, pokud byste se rozhodli pro toto blízké krajské město.