Možná sami patříte do skupiny lidí, kteří si myslí, že stěhování znamená přenos resp. převoz zejména nábytku jako postelí, skříní atd. Ale toto řemeslo je mnohem zajímavější a během let vám nabídne spoustu nevšedních zážitků. Dnes se vám to budeme chtít alespon trochu dokázat nejen slovy, ale i videoukázkou, kterou jsme nalezli na YouTube.com (nejedná se o stěhovací akci firmy Stěhování bez dřiny)!

Během mnoha let, co naše firma nabízí stěhovací a vyklízecí služby, jsme se setkali s celou řadou akcí, které jsou opravdu jedinečné. Ať už to bylo stěhování zámků, hradů, archivů, muzeí, tak i stěhování velkých objektů – nemocnic, škol, úřadů… To vše jsou stěhovací akce, které si možná jen těžko představíte, jak probíhají a co vše s sebou přináší.

Těžké stroje

Jsou i případy, kdy se nestěhuje jen nábytek a vybavení, ale i různé těžké stroje, trezory, nebo hudební nástroje. Tedy případy, kdy je třeba volit konkrétní formu balení, přenosu i převozu, aby nedošlo k poškození věci, kterou stěhujeme, ale ani okolí. Pro tyto akce se často využívá i speciální stěhovací vybavení. Na vše jsme připraveni. Ono, když stěhujete například piano či jiný vzácný hudební nástroj v hodnotě třeba i více než milion korun, tak je třeba vše maximálně naplánovat a zajistit, aby akce proběhla bez jediné chybičky.

Stěhování kotle Brotan

Na závěr uvádíme slíbené video, kde je zachyceno, jak probíhalo stěhování (část akce) kotle Brotan (část parní lokomotivy 331.046) v Národním technickém muzeu. S akcí kromě zaměstanců muzea pomáhali i místní hasiči. Jak se jim to povedlo? To se podívejte na příslušném videu. Pro nás „od fochu“ je to velmi zajímavé video 🙂