Důležitou součástí stěhovací akce je i nakládka na stěhovací vozidlo. O tom jsme se přesvědčili sami, když jsme si vyzkoušeli takovou menší akcičku. Jednalo se převážně o stěhování nábytkurůzných skříní, stolků, botníků… poměrně dobře tvarované věci, takže to nemělo být nic extra složitého…

Pokud nemáte dostatek zkušeností se stěhováním, což se v našem případě říci nedalo, pak je dost těžké odhadnout, jaké stěhovací vozidlo použít. Výběr je samozřejmě omezený i Vašimi možnostmi. Jen pro upřesnění, popisujeme stěhování svépomocí, tedy bez využití služeb profesionální stěhovací firmy. Tam by podobný problém odpadnul, protože každý stěhovák dokáže bez problémů odhadnout jaký objem se bude stěhovat a jaké auto k tomu bude potřeba.

Šup s tím do výšin…

To ale nebyl náš problém, a tak se postupně skládala pyramida 🙂 Čas od času jsme sledovali reakce kolemjdoucích, kteří někdy nevěřícně kroutili hlavou, ale to nám na náladě neubralo a „jeli“ jsme si podle svého. Ano, občas jsme museli trošku přeuspořádat jednotlivé prvky na autě, ale vše směřovalo ke zdárnému konci, tedy k tomu, že se nám podaří naložit veškeré potřebné věci v jedné várce. A to byl náš cíl!

Když jsme položili poslední skříňku na auto, tak byl pohled docela zábavný. Nyní už chyběla poslední věc a to, abychom dané věci nějakým způsobem zabezpečili, aby při převozu nedošlo k nějaké nechtěné ztrátě, což by se asi nelíbilo řidičům, kteří by měli tu „čest“ jet za námi. Měli jsme po ruce několik kurtů, s kterými jsme zabezpečili zejména pád do stran. Tak trochu jsme dali na riziko u zadní části vozu, ale už nebylo čím věci ukurtovat. No a tak nějak vypadalo naše stěhování do Jičína.

Nebojte, nic jsme cestou neztratili, ale příště už budeme chytřejší a hlavně zvážíme, zda má cenu podobné akce realizovat na vlastní pěst, když to za nás může udělat v klidu parta stěhováků, pro které to bude brnkačka.