Stěhovat se sami, nebo s firmou?

Toť otázka, kterou jste v životě možná již řešili, nebo vás čeká. V prvé řadě je důležité posoudit, na co si stačíme sami při stěhování a na co je již potřeba stěhovací firmu. Jedná se tedy o první krok, který vám pomůže se správně rozhodnout, takže ho určitě nepodceňujte.

Těžké věci nechte na odborníky

Drobnosti, tašky, poličky a jiné podobné věci si můžeme zajistit sami, to jistě není žádný problém a postačí i vlastní osobní automobil. U větších objektů už je ale lepší se obrátit na stěhováky. Přecijen ložnicová stěna, nebo sestava v obývacím pokoji, to jsou již záležitosti, kde je třeba silných paží, odpovídajícího vybavení a v neposlední řadě i nákladní vozidlo.

Pořiďte si stěhovací vybavení

Pokud si i přesto troufáte na stěhování velkých kusů nábytku, pak nepodceňujte vybavení. Určitě si pořiďte stěhovací kurty, popruhy a další podobnou část stěhovací výbavy. Nosit těžké věci v „holých rukách“ není úplně ideální stav. Myslete na své zdraví a zdraví těch, kteří vám pomáhají při stěhovací akci.

Chraňte své zdraví

Vždy je důležité si při stěhování chránit zdraví. Protože úrazy a pohmožděniny z tohoto oboru nejsou moc příjemné a ještě dlouho byste o nich věděli. A to nemluvíme o horších úrazech, které vás mohou vyřadit na delší dobu, zejména problémy se zády z nesprávné manipulace atp.