Otázka, kterou jsme vám položili v nadpisu našeho článku je zřejmá. Jejím cílem je, aby upoutala pozornost zejména ty z vás, kteří plánují změnu bydliště, konkrétně změnu týkající se Nového Města nad Metují. Je již jedno, zda se stěhujete v rámci města, mimo něj, nebo do Nového Města nad Metují. Vždy oceníte profesionalitu firmy Stěhování bez dřiny, která nabízí své služby i na Náchodsku.

Tradičně vás nejprve seznámíme s danou lokalitou, abyste měli představu o tom, do jaké oblasti se stěhujete. Kde se Nové Město nad Metují nalézá? Dle informací, které jsou uvedeny na oficiálních stránkách tohoto města, se Nové Město nad Metují rozkládá v severovýchodních Čechách na geografickém rozmezí úrodné nížinné části královéhradeckého kraje a Orlického podhůří.

Historie sahá na počátek 16. století. Nové Město nad Metují bylo založeno v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. V současné době se skládá ze čtyř katastrálních území: Nové Město nad Metují, Krčín, Vrchoviny a Spy.

Jaká lákadla jsou pro vás připravena?

Historické centrum města je vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Neopomeňte navštívit zejména Husovo náměstí, Kostel Nejsvětější Trojice a přiléhající zámek.

Dalšími významnými památkami v Novém Městě na Metují jsou rokokové sousoší sv. Trojice z roku 1767, pomník Bedřicha Smetany z roku 1954, zachované opevnění v celém obvodu historického jádra města, barokní klášter Milosrdných bratří s Loretánskou kaplí a chrámem Narození Panny Marie, Husův sbor, kaple sv. Barbory na Rezku, letní vila vybudovaná na Rezku roku 1901 architektem Jurkovičem, zřícenina hradu Výrov s vyhlídkou na „český Betlém“, původně raně gotický kostel sv. Ducha v Krčíně ze 13. století.

Stěhovací služby

Nyní již jistě víte, proč se do této oblasti přestěhovat. Aby byli vaše začátky co nejsnazší a bez jakýchkoliv negativních vzpomínek, využijte stěhovací služby firmy Stěhování bez dřiny. Stěhování Nové Město nad Metují je jednou z mnoha služeb, které firma nabízí a spadá pod region Náchodsko resp. pod službu Stěhování Náchod.

Firma je k dispozici jak pro domácnosti (byty, rodinné domy, chalupy…), tak i pro firemní klientelu (stěhování kanceláří, poboček…).

Mezi specifické služby pak patří stěhování uměleckých předmětů zahrnující např. stěhování hradů, zámků, archivů, depozitářů, knihoven atp.