Nákladní prostor

Co je bezpečné stěhování? V tomto případě máme na mysli to, že když cokoliv naložíte do auta, tak byste to měli řádně uchytit, aby nedošlo nejen k poškození stěhovaného vybavení, ale zároveň, aby se daná věc pokud možno vůbec nepohnula. Nebo ještě hůř, aby z vozidla nevypadla, pokud ji převážíte v otevřeném nákladním prostoru…

Myslete i na ostatní

Možná si řeknete, že to je zbytečné, zvláště, když se stěhuje něco, kde vám až tolik nevadí, když by se to potlouklo. Jenže ono nejde pouze o vás. Při stěhování musíte myslet i na ostatní, berte v potaz, že věc stěhujete vozidlem na silnici, kde s vámi jedou další auta a i ta předpokládají, že máte vše bezpečně ukotveno.

Ikdyž stěhujete ve vozidle s uzavřeným nákladním prostorem, tak i zde věci řádně uchyťte, nikdy nevíte, co se může stát, zvláště, když se stěhují objemné a těžké věci, které v případě prudkého zabrždění mohou nadělat pěknou paseku…

Buďme ohleduplní k sobě, ke svému majetku a stejně tak i k ostatním a věcem, které patří jim. Sami byste rozhodně neměli radost, když by před vámi z auta vypadla nějaká věc, jen proto, že se při stěhování nemyslelo na bezpečnost!

Kde je matrace?

A jak to může dopadnou, když tuto záležitost podceníte? Následující video může být na první pohled zábavné. Naštěstí se nic nestalo. Ale ve skutečnosti to je dost nebezpečné a takto nevhodně připravené „stěhování“ s sebou mohlo přinést neštěstí v podobě dopravní nehody atp. Zkrátka, když něco stěhujeme, tak musíme mít jistotu, že se to po celou dobu převozu ani nehne.