Internet je plný lákavých nabídek. Bohužel, někteří jedinci jsou poměrně dost vynalézaví a jejich cílem není spokojený zákazník, ale jejich vlastní peněženka. Proč tomu tak je? Je to dáno tím, že mi sami, stále ještě nedokážeme odhalit, co je reálné a co už je výmysl. Na to sází právě podobné rádoby firmy, které těží z toho, že někoho nachytají na svoji „atraktivní nabídku“.

Toto se děje ve všech oborech. Nebudeme zde uvádět konkrétní případy, ale i u stěhování nalezneme spoustu webových prezentací firem, kde jsou informace už na první pohled podezřelé…

Sídlo firmy, provozovny…

První z informací, které jsou často nepravdivé. Naleznete více prezentací pro některou z lokalit, kde „firma“ nabízí své stěhovací služby a na každé z nich je uvedené jiné jméno, jiná adresa a max. emailová adresa. Telefon není uváděn nejspíše z důvodu, aby se dotyčný neozval jiným jménem, než které je na stránkách. To jsou varovné signály, abyste si jako zákazník dal velký pozor, zda danou firmu oslovit. Úsměvné nám přijde i to, když zde nenaleznete prakticky ani základní ceny, s tím, že se firma odkazuje na telefonický kontakt, aniž by telefonní číslo bylo někde na webu uvedeno…

I tak jsme ale schopni danou firmu oslovit a nechat se zlákat. Často to pak končí špatně, buď nekvalitně odvedenou prací. Nebo vystavením účtu na výrazně vyšší částku, než tomu bylo v původní dohodě. A přitom stačí jen málo. Prověřte si adresu, která je zde uvedena, zda je reálná a zda je vůbec možné, aby zde sídlila stěhovací firma. Není např. na dané adrese více firem? Nejsou uvedeny ceny, ani žádné další bližší informace? Pozor pozor!

Stránky, které obsahují minimum informací a vypadají podobně, nebo úplně stejně jako další, aniž by zde byly reálné kontaktní údaje – to je cesta do neznáma.

Pokud už se rozhodnete firmu oslovit, nechte si vše dopředu spočítat a potvrdit např. emailem, že v daném rozsahu bude stěhovací akce stát přesně tolik a tolik, aby nedošlo později k nějakým problémům při závěrečném vyúčtování. Neplaťte zálohy dopředu, nejedná se přeci o záležitost na měsíce, tak proč platit předem?

Dávejte si dobrý pozor

Buďte opatrní. O každé firmě si najděte co nejvíce informací. Nenechte se zlákat hned první nabídkou, která sice může působit lákavě, ale často s sebou přináší i nějaká ALE.

Stěhování může být klidné a bez stresů, ale je třeba se obrátit na ověřené firmy, které chtějí, aby jejich zákazník byl vždy spokojený. To je totiž ta nejlepší reklama.