Možná i vás bude zajímat, jak je to ve světě stěhováků. Jaké stěhovací akce jsou nejčastější, co se obvykle stěhuje atd. Právě tomuto se chceme věnovat v dnešním článku, kde vám alespoň okrajově přiblížíme situaci z našeho dění. Stěhování se věnujeme každý den a musíme říci, že každá zakázka je jedinečná a my to i vítáme, protože i díky tomu je naše práce zajímavá a baví nás.

Služby se dělí v podstatě do tří sektorů. Stěhovací akce pro „normální“ občany (tímto nemyslíme nic špatně, jen jsem chtěli oddělit danou skupinu od dvou zbývajících), pro firemní klientelu a státní instituce.

Z těchto tří variant je nejčastějí právě stěhování bytů a rodinných domů našich spoluobčanů, tedy mimofiremní a mimostátní sektor.

Dalo by se říci, že to není nic nečekaného, přecijen firemních stěhovacích akcí není zase až tolik. Stejně tomu je i u stěhování pro státní instituce (úřady, depozitáře, zámky, hrady…). Na druhou stranu se v takových případech jedná o stěhování velkého rozsahu, takže takové akce jsou často vícedenní. To u stěhování domů a bytů je to záležitost jednoho dne (samozřejmě až na výjimky u akcí většího rozsahu a na větší vzdálenost).

Z hlediska toho, co se stěhuje, tak to jsou opět očekávané věci – obývací stěny, postele, křesla, jídelní stoly, kancelářský nábytek, matrace…

Tak to je jen ve zkratce k této tématice. Z hlediska stěhování se o nic nečekaného nejedná. Zajímavé je spíše to koho a kde stěhujeme, to jednotlivé stěhovací akce oddlišuje.