Co to bliká za kontrolku?!

Motoristé se dělí na několik skupin – opravdový odborníci, „odborníci“ a laikové. To je takové asi nejvíce zjednodušené rozdělení. Doby, kdy domácí dílny a garáže žily naplno různými opravami svépomocí jsou už ale většinou pryč.

Moderní vozidla jsou plná elektroniky, takže ve většině případů vám nezbyde nic jiného, než kontaktovat autoservis, aby vám poradil, co se s vaším čtyřkolovým miláčkem děje.

Určitě to znáte sami, jedete a najednou na vás začne blikat cosi barevného na palubní desce. Ale kdo se v tom má vyznat. Někdy to může být banalita, chyba elektroniky…, ale často je nutný zásah technika.

DPF filtry umí zazlobit

Podobně se ohlásí i problém s DPF filtrem, který může být zanesený a bude třeba jeho odborné vyčištění, což je služba, kterou některé servisy nabízí. Vlastní zařízení na čištění filtrů pevných částic má i Autoservis K&K Team v Hořicích. Výhodou je, že filtry můžete zaslat třeba i poštou, takže daná služba je vlastně dostupná celorepublikově.

Když si nejste jistí a manuál vašeho vozu vám s problémem nepomůže, je jistě efektivnější se obrátit na radu odborníků, rozhodně na tom není nic, za co byste se měli stydět. Každý děláme to, co umíme nejlépe. Jestliže něčemu nerozumíme na 100%, můžeme si neodborným zásahem spíše uškodit.

Milí řidiči a řidičky, dávejte na sebe pozor i s ohledem na letošní první sněhovou nadílku, ať dojedete domů v pořádku. Nějakých pár minut navíc nestojí za riskantní jízdu v nepříznivých podmínkách.