Krásné Vánoce 2020

Už jen týden a zejména děti se dočkají svého možná nejoblíbenějšího dne v roce. U nás dospělých je to složitější, protože náhled na tento den resp. celé vánoční období se mění s věkem a také životními událostmi, které mohou vzpomínky na Vánoce spíše zkomplikovat.

Letošní Vánoce budou tak jako tak jedinečné a to z důvodu současných opatření kvůli šíření koronaviru.

Návrat k normálu? To by byl dárek!

Pokud bychom si dovolili mluvit za větší skupinu, pak věřím, že byste souhlasili, že nejlepším dárkem by byla možnost vrátit se do normálního způsobu života, na který jsme byli zvyklí ještě na začátku roku 2020.

S tím samozřejmě souvisí i přání pevného zdraví všem. Užívejte vánoční čas s těmi, které máte nejraději v takové formě, která bude umožněna a nebude znamenat nějaká rizika.

Pojďme naše potomky učit, že Vánoce nejsou pouze o množství a ceně dárků, ale zejména o tom, že se rodina sejde a prožije spolu krásné chvíle bez stresů, mobilních technologií a starostí, která nám přináší zejména pracovní život.

Popovídejte si, zahrajte si společně hry, vyražte společně na čerstvý vzduch, nebo si zapněte nějakou oblíbenou pohádku či film (pokud možno bez vlezlých reklam) a myslete jen na společné chvíle a radosti. Čas utíká velmi rychle a zpětně se dají věci jen těžko ovlivnit a dohnat…

Krásné a pohodové vánoční svátky přeje tým Stěhování bez dřiny.