Stavba rodinného domu

Léto nám zase uteklo jako voda a už zbývají prakticky jen dva týdny do konce „velkých prázdnin“. Školou povinní si užívají volna, zatímco rodiče v mnoha případech využívají toto období, aby dokončili jejich přesun do nového. Ano, právě v tomto období totiž ti, kteří se pustili do výstavby nového rodinného domku tlačí na pilu, aby se vše stihlo a mohli se přestěhovat do nového.

O prázdninách budeme bydlet…

Znáte to jistě i vy, ať už z vlastní zkušenosti, nebo od druhých. Když stavíte, tak jsou obvykle dva termíny, kdy se chcete přestěhovat. Slýcháme proto čast: „Přestěhujeme se ještě o prázdninách.“ nebo „Do Vánoc chceme bydlet.“. A jak to tak bývá, tak se vždy najde něco, co tento termín naruší. Takže konce bývají hektické. Abyste si tento stres snížili, tak je dobré myslet i na tu úplně poslední fázi, kterou je přestěhování vybavení do nového domu.

Komunikujte se stěhováky

S dostatečným předstihem si najděte spolehlivou stěhovací firmu a na všem se s nimi domluvte. Pokud to bude vypadat, že domluvený termín nedopadne (z vaší strany), tak stěhováky informujte. Komunikace je v tomto směru důležitá, aby se vždy obě strany včas připravily na podobné změny a věc vyřešily ke spokojenosti všech zúčastněných.

Řetězová reakce

Pamatujte na řetězovou reakci. Ono někdy stačí málo a to co vypadá zdánlivě banálně skončí třeba i více než měsíčním zdržením stavby. Jedna věc navazuje na druhou, a tak se často stane, že zdržení jednoho řemeslníka ovlivní i plány těch dalších a problém je na světě.

My vám přejeme, abyste vše dokončili dle plánu a zejména poklidné stěhování a následné uživání si nového bydlení, na které se jistě tolik těšíte. Kdoby se také netěšil!

Vaši stěhováci ze Stěhování bez dřiny