Domluvíme se

Dnešní článek nebude o schopnosti mluvit cizí řečí. Zabrousíme do jiné problematiky. Moderní doba totiž přináší kromě pozitiv i mnohá negativa. Dříve platily ústní dohody, dnes se často bohužel nedodrží ani to, co je sepsané na papír…

Ptáme se proč? Zkrátka se najdou lidé, kteří neustále hledají skulinky v zákonech, jak je obejít a využít pro své potřeby. Když se s někým domluví, tak už na pozadí často ví, že to nesplní, ale v záloze mají řešení, jak se vyhnout problémům. Velké společnosti utlačují ty menší. Lidem se nelíbí, jaké ceny jsou v řetězcích, ale malé obchůdky ve svém okolí víceméně dohnali k zániku sami tím, že raději jezdili nakupovat do marketů. A takových příkladů je spousta.

Chce to čas

Rozhodně nechceme být pesimisté. Věříme, že i vy ve svém okolí naleznete jedince a firmy, kterým není cizí lidský přístup a dodrží vše, na čem se domluvíte, aniž by bylo nutné to mít sepsané ve formě smlouvy. Možná si společnost musí projít i touto fází a brzy pozná, že nastolený trend není zrovna ten nejvhodnější. Ubývá řemeslníků, ubývá menších firem nabízejících služby ve svém blízkém okolí… Mladí chtějí být hlavně youtubeři a ideálně dosáhnout velkého úspěchu s minimální námahou.

Co říci závěrem? Pojďme se chovat tak, aby domluvy platily. Abychom si vzájemně zlepšili náladu, život… Snadná cesta to nebude, ale věříme, že lidskost postupem času zvítězí nad intrikami.