Proč se lidé stěhují do menších měst?

Určitě to nelze brát jako pravidlo. Ale stěhování lidí z velkých měst do menších je fakt, který nelze opomíjet. Leckdo by řekl, že je to spíš naopak, ale to není úplně smyslem dnešního článku, abychom rozřešili, kdo má na pomyslné misce vah převahu.

Lepší životní prostředí

Jedním z důvodů bude určitě životní prostředí. Snaha žít v místě, kde kromě domů jsou i „zelené“ prostory a není zde takový provoz, jako ve velkých městech.

Snazší dostupnost

Trošku kontroverzní bod, protože stavba dálnic v Čechách není zrovna v tempu, které bychom si všichni přáli. Nicméně nové úseky vznikají a tím se zkracují vzdálenosti. Pro část lidí je tak výhodnější si zajistit bydlení v menším městě a za prací dojíždět.

Homeoffice

Práce z domova není ničím neobvyklým, spíše naopak. Nutnost být každý den v kanceláři firmy často odpadá, a tak není nutné řešit stěhování za prací, když jste ve svém bydlišti spokojení.

Finance

Ve velkých městech si většina lidí vydělá více peněz, na druhou stranu jsou zde výrazně vyšší náklady na bydlení atp. V takových případech se vyplatí si připlatit za benzín či naftu a bydlet v menším městě.

Volné pole působnosti

Trošku přehnaný nadpis, ale myslíme tím to, že v menších městech je daleko větší pravděpodobnost, že si budete moci zakoupit větší pozemek a ten si uzpůsobit svým přáním. V městech to jsou často stejné domy, jeden vedle druhého s minimálním prostorem pro „volný čas“ a relaxaci. Spíše je to menší zahrádka, nebo balkon. Samozřejmě výjimky existují, ale to už je finančně náročnější záležitost, získat ve velkém městě takový pozemek.

A proč se stěhujete, nebo jste se stěhovali vy? Dejte nám vědět na kontaktní email.