Stěhování trezoru

Stěhovat se dá cokoliv. Během dlouhodobé praxe jsme jako stěhováci zažili již celou řadu různých akcí, ať už to bylo klasické přestěhování bytu, nebo náročnější akce, kde bylo za potřebí speciálních stěhovacích pomůcek a vybavení. Výjimkou nejsou ani stěhovací akce na zámcích, hradech, muzeích, školách…

Dnes jsme si vzpomněli na jednu akci v Liberci, která byla také netradiční. Tedy ne, že by to byla nějaká specialita, ale trezory až tak často nestěhujeme, zejména pokud se jedná o opravdu objemné kousky.

Právě stěhování trezoru v Liberci jsme úspěšně zvládli v uplynulém roce. Vzhledem k tomu, že to byl velký trezor, tak jsme chtěli mít jistotu, že se nic nepokazí, takže na místě byla samozřejmě osobní obhlídka, kde jsme zjistili vše potřebné k tomu, abychom si na den D připravili vhodné stěhovací vybavení, správnou pracovní skupinu, vozidlo atp.

Trezor jako v bavlnce

Jednalo se sice „jen“ o stěhování v rámci města Liberec, ale i tak bylo třeba trezor ve vozidle zajistit jako kdybychom jeli stovky kilometrů. To samozřejmě platí pro jakékoliv akce. Stěhované vybavení musí být ve vozidle v maximálním bezpečí, ikdybychom popojížděli jen deset metrů!

Vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů a i díky pečlivé přípravě a zvolenému vybavení to naše kluky nestálo až tolik sil, kolik by neznalý člověk odhadoval. Ale to neznamená, že si nemákli… Ale vše berou s nadhledem, takže to pro ně bylo zajímavé zpestření.

Když je něco z USA…

Asi si vzpomenete na scénu z Pelíšků. My to použili pouze jako pomůcku k tomu, abychom se dostali k závěrečné části článku, kde bychom vám chtěli poskytnout video jedné americké firmy – nikoliv stěhovací – která se zabývá prodejem zbrojní techniky, trezorů na zbraně atp. A právě tato firma připravila video s pár triky, jak si odstěhovat takový menší trezor k vám domů.

https://youtu.be/IikKTLNs5XU