Veselé Vánoce 2017

Už je to tady… Do Štědrého dne zbývá pouhých deset dnů. Dovolte nám tedy alespoň touto cestou popřát všem hodně zdraví a pohody nejen v aktuálním předvánočním čase, ale zejména na svátky vánoční, kdy je důležité zapomenout na starosti běžných dnů a užívat si pohodové atmosféry s těmi, které máte nejraději.

Možná si každý rok přejeme to samé, ale ono je to to nejdůležitější. Život není a neměl by být jen o práci. Rodina je to, co nás dělá šťastnými, nejsou to peníze a čas prožitý v kanceláři.

Děti rostou jako z vody, užívejte si jich, dokud jsou ještě miminka, ve školce, škole… Až dospějí, budou začínat vlastní život a to už bude pozdě říkat si, že jsme se jim mohli věnovat víc. Dnešní doba je hektická, ale to hlavně kvůli tomu, že jsme se do takového stavu nechali sami zatlačit. Často je to tak, že ikdyž si někdo vydělá mnoho peněz, tak je utrácí i za „zbytečnosti“, ale vůbec neřeší ten čas navíc, který by mohl trávit s rodinou, která ve skutečnosti klidně některé věci oželí, takže i při nižším příjmu by chod domácnosti nebyl nijak ohrožen, ale vy byste mohli prožívat život s partnerkou, dětmi, svými rodiči…

Vánoční svátky jsou jednou v roce. Je to čas, kdy se většina z nás dokáže odpoutat od pracovního života. Možná je to málo… Asi není úplně nejlepší, že je to víceméně řízený „odpočinek“, ale i z toho mála se pokusme vytěžit maximum. Vaše rodina za to stojí.

Tak už končíme s přednáškou resp. určitým pohledem na toto období, s kterým nemusí každý souhlasit, ale to ani není cílem.

Zkrátka užijte si adventní čas, odpočiňte si po fyzické i psychické stránce a na Štědrý den buďte s těmi, které máte rádi.

Šťastné a veselé Vánoce a hodně zdravíčka přeji Stěhováci bez dřiny.