Moderní doba si vyžaduje moderní nástroje. Robotizace není nic neobvyklého a týká se snad všech oborů. Nejinak tomu je i u stěhování. Příkladem je např. tzv. schodišťový robot, často je znám pod názvem pianoplan, jelikož jeho hlavní účel byl původně pro stěhování pian a klavírů…

Nejedná se sice o nějakého plně samostatného robota, který za vás vykoná vše potřebné, ale s jeho využitím je stěhování těchto cenných hudebních nástrojů tak trochu o něčem jiném.

Zvyšuje bezpečnost

Důležité je, že tento robot dokáže pomoci i v případě dalších stěhovacích akcí, tedy nejen u pian a klavírů, ale i u dalších zejména hmotných či objemných předmětů. S jeho využitím se zvyšuje bezpečnost práce, takže je menší riziko, že se zraní pracovník, nebo že dojde k poškození stěhovaného předmětu.

Jak to funguje?

Ačkoliv se jedná o „robota“, tak je nutná součinnost pracovníků, kteří na něj umístí stěhovaný předmět, zabezpečí jej proti pohybu (předtím jej navíc ochrání pomocí obalových materiálů) a následně robota obsluhuje. Pianoplan pak dokáže přestěhovat daný předmět do schodů, pracovník jej pouze nastaví u prvního schodu a robot pak již po schodech vyjede, aniž by byla třeba nějaká velká síla ze strany pracovníků. To už je trochu jiné stěhování, že?

Videoukázka

Abyste si dokázali udělat představu o tom, jak vše funguje, tak jsme pro vás nalezli video, kde je vidět schodišťový robot v akci.

Pro stěhování pian, klavírů či dalších objemných rozměrů doporučujeme služby firmy Stěhování bez dřiny.