Schodišťový robot

Robotizace je již dnes poměrně běžnou součástí našich životů. Nově se řeší zejména využití umělé inteligence v různých oborech. Stěhování se týká spíše ta první „problematika“. Pomocník se hodí vždycky…

Pianoplan je schodišťový robot, který dokáže dopravit těžké předměty typu piana po schodech, aniž by došlo k jejich poškození. Výrazně tak pomáhá stěhovacím firmám.

Samozřejmě, že i přes tuto možnost, je třeba mít k ruce proškoleného pracovníka, který ví, jak s robotem zacházet, kdy a jak je možné ho využít. Spíše jsme chtěli upozornit na to, že v každém oboru se můžeme setkat s různými technologickými novinkami a postupy.

Pianoplan

Lidé si často říkají, že stěhování není nic složitého, ale kdo si to nezkusil na více akcích, tak nemůže hodnotit. Každé stěhování je různé, záleží na objemu, prostorech, jak moc jsou stěhované předměty křehké a náchylné na poškození… Věcí je celá řada a každá spolehlivá stěhovací firma je musí dopředu analyzovat a zajistit bezpeční při stěhování, jak pro vybavení, tak i pro své pracovníky.

Zdroj obrázků: www.macchinedilinews.it