Stěhování obrazu Františka Kavána

Firma Stěhování bez dřiny má stále na pilno. Konec roku 2018 resp. začátek roku 2019 přinesl několik velmi zajímavých a významných zakázek. Tou největší je bezesporu stěhování slavného obrazu českého krajináře Františka Kavána do Krkonošského muzea v Jilemnici.

Monumentální dílo

Pro neznalé, malé upřesnění, abyste si nemysleli, že se jednalo o nějaký malý obraz. Jak je vidět i na úvodní fotografii, jedná se o velkolepé dílo, které má rozměry 2,2 x 4,9 metrů a váží neuvěřitelných 350 kg.

Význam tento akce lze doložit mimo jiné i tím, že o ni projevila zájem různá média v čele s Českou televizí. O stěhování obrazu se můžete dozvědět například i v článku Krkonošského deníku.

Menší či méně zkušené stěhovací firmy, by jistě takovou akci odmítli. To ale není případ naší stěhovací party. Již mnoho let o sobě říkáme, že se nebojíme výzev a proto jsme přijali i tuto akci. Samozřejmě, v případě, kdy manipulujete s tak významnou památkou, musíte být obezřetní a určitá dávka strachu tam být musí, ale zároveň si musíte být jistí, že vše zvládnete. Díky našim zkušenostem a podrobné přípravě jsme vše zvládli na jedničku a mohli si tak přidat novou referenci do našeho dlouhého seznamu.

Ceníme si jednak důvěry, která nám v tomto případě byla projevena a zároveň touto cestou děkujeme všem pracovníkům naší firmy, kteří se na stěhovací akci podíleli. Byla to skvěle odvedená práce profesionální stěhovací party.

Svěřte nám vaši stěhovací akci i vy. Potkat se můžeme v různých lokalitách, ať už je to v horských oblastech (Jilemnice, Vrchlabí…), tak i v dalších koutech republiky – Pardubice, Trutnov, Kolín, Jihlava, Liberec… Těšíme se na vaši akci či novou výzvu 😉

Autorem fotografie je Pavel Křivka