Každý, kdo má za sebou stěhování ví, že kromě toho, kdy a jak se celá akce uskuteční, je třeba řešit i další otázky. Jednou z nich je i to, v čem se budou stěhované věci převážet… Odpověď není až tak jednoznačná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Více v další části našeho dnešního článku.

V prvé řadě je třeba rozlišit vybavení. Máme tím na mysli to, že se musí dát na „jednu hromadu“ věci, které by se mohly snadno rozbít, starožitnosti atd. Dle toho se pak volí i konkrétní typ obalového materiálu. Jistě chápete, že obraz, nebo skleněná vitrína vyžadují jiné balení, než tomu je v případě dřevěného stolku.

Ani škrábanec

Nicméně i nábytek potřebuje vhodně zabezpečit, aby nedošlo k jeho poničení – škrábance, uražení rohů atp. Zkrátka, musíte myslet na vše, chcete-li, aby po stěhování bylo vše ve stejném stavu, jako před samotnou akcí.

Drobné věci lze poskládat do kartonových krabic, aby se tak ušetřilo místo v autě, kterým budete stěhovat. Zároveň se takové krabice lépe přenáší a nebudete chodit s věcmi tak často, jako kdyby věci zabalené nebyly.

Dobře si to spočítejte

Jedna věc je ale jasná, asi nikdy se vám nepodaří vše zabezpečit tak, jako by to udělala profesionální stěhovací firma s dlouholetými zkušenostmi. Zvláště u cenných věcí, hudebních nástrojů atp. se tedy vyplatí oslovit odborníky. Myslete i na to, že případné opravy poničených částí nábytku a jiného vybavení mohou výrazně převýšit náklady na stěhování, které by realizovala stěhovací firma.