Bezesné noci? Stres? Jak to dopadne? Kdo mi pomůže? Nerozbije se nic? Otázky, které si možná kladete zbytečně. Ano, máme na mysli stěhování. Právě takové situace zažívají někteří naši spoluobčané, převážně v případě, kdy si stěhování zajišťují vlastními silami.

Jsme národ kutilů, národ, kde každý vše umí a všemu rozumí… Možná je ale na čase si říci pravdu. Každý by měl dělat to, co umí a dělat to pořádně. Samozřejmě to neplatí globálně, ale jsou věci, které bychom měli přenechat na odborníky. U stěhování se k tomu rozhodně přikláníme, ačkoliv si samozřejmě můžete vše zajistit sami. Ne vždy dopadne stěhování špatně, takže se jistě najdou odpůrci našeho názoru, ale ve skutečnosti to tak je.

Stěhovací firma ví, jaké vybavení má použít, má zkušenosti, proškolený personál a je pojištěna proti případným problémům, které mohou nastat, ale při stěhování s pomocí stěhovací firmy, je podobné riziko značně nižší než v případě stěhování vlastními silami, kde navíc hrozí i zdravotní komplikace (opravdu si chcete ničit záda nevhodným stěhováním?).

Jen je třeba dát pozor na to, na koho se obracíte. I zde budeme trochu v rozporu. Firem nabízející stěhování je mnoho a rostou jako houby po dešti. Přednost byste měli dávat těm prověřeným s dlouholetými zkušenostmi. Avšak rozpor je v tom, že i zde jsou samozřejmě výjimky. Mohou existovat firmy, které začínají a chtějí a dělají věci pořádně – pak samozřejmě může být tato volba v pořádku, ale už je tu drobné riziko, že jste prvními, kdo služby od „nové“ firmy testuje.

Zadejte si do vyhledávače stěhování + lokalitu a sami uvidíte, kolik firem existuje. Např. stěhování Náchod či jiné lokality – několik desítek stránek s výsledky… No, kdo by se v tom měl vyznat.