Stěhování klavíru

Hudební nástroje – záležitost, která má dvě strany. Jedna skupina lidí poslouchá případně i fandí těm, kteří to s nimi umí a druzí jsou právě ti umělci, kteří nám produkují písně a hity, které hltáme nejen ve volných chvílích. Ale i nástroje nemají své stále bydliště a je třeba je stěhovat. U menších to není nic závaženého, ale velké hudební nástroje jako jsou klavíry či piana, to už je akce pro profesionální stěhovací firmu.

Klavír není stavebnice

Přecijen se jedná o velmi cenné hudební nástroje, kde by jakákoliv neodborná manipulace mohla vést k velkým škodám. A to rozhodně není v zájmu nikoho. Když se stěhuje klavír, tak je nutno vše dobře naplánovat. Nástroj musí všude projít, musí být vhodně obalen, aby při manipulaci a převozu nedošlo k poškození. Nejedná se o stavebnici, kdy jej rozeberete na menší kousky, ty přestěhujete a pak vše zase složité, tak to v tomto případě nefunguje.

Speciální stěhovací pomůcky

Většina stěhovacích firem toto však bere jako velkou výzvu. Jedná se o akci, která je odlišná od běžného stěhování domácností, a tak ti, kteří své řemeslo dělají správně a s radostí, uvítají i tyto těžší výzvy. Stěhováci, kteří mají dlouholeté zkušenosti si často pro podobné speciality, vyvinou unikátní pomůcky, které pro stěhování klavírů či podobných věcí používají. Pomůcky, které jednak usnadní manipulaci a zároveň ještě více ochrání daný hudební nástroj proti poškození.

Hudební odměna

A když se vše zadaří, tak je možná čeká i zajímavá odměna, kterou ocení ti, kteří mají rádi kvalitní hudbu. Jaká? No přeci nějaká ta skladba odehraná právě na klavíru či pianinu, které stěhováci včas a bez nehody dopravili na místo určení.

Stěhování klavírů je možná více časté, než si můžete myslet a důvodů je samozřejmě několik. Nemusí se nutně jednat o stěhování nástroje z domácností, ale třeba do muzeií, filmových ateliérů, do hudebních škol atd.