Chystáte se na stěhování domácnosti (bytu, rodinného domu, chalupy…) či kanceláře a rádi byste eliminovali možné problémy, které mohou nastat při samotném stěhování? Zde je několik rad zejména pro případ, že si chcete stěhování objednat u stěhovací firmy.

Předpokládáme tedy situaci, že již víte, kam se budete stěhovat a že je to nevyhnutelné. V takovém případě máte tedy jasné místo nakládky (řekněme Pardubice) a místo vykládky (pro příklad zůstaneme ve Východních Čechách a cílem bude Hradec Králové).

Další důležitou otázkou, kterou je třeba zodpovědět, je termín stěhovací akce. Ideálně si připravte více termínů, abyste se s danou firmou mohli domluvit. Zvláště v případě, kdy vše řešíte na poslední chvíli. Určitě je vhodnější poptat stěhováky s dostatečným předstihem, nejen kvůli vyhotovení cenové nabídky, ale i kvůli termínu a celkově kvůli naplánování celé akce, aby se zdařila dle představ všech zúčastněných.

Rovněž si připravte seznam toho, co všechno bude stěhovat firma a co si vystěhujete sami. Pokud si něco budete stěhovat sami, tak zda budete potřebovat poradit a dodat i obalové materiály pro ochranu stěhovaného vybavení. To může mít vliv na cenu za danou stěhovací akci.

Další důležité informace jsou např. to, zda je možné při akci použít výtah, jak velké prostory se budou stěhovat, zda nejsou v místě nakládky a vykládky nějaká omezení, která by vyžadovala stavební úpravy (i takové případy jsou…) atp.

Nesmíme zapomínat ani na přístup k místu nakládky a vykládky. Jedná se o stěhování Pardubice – pak tedy (v místě nakládky) zajistit parkovací místo co nejblíže stěhovanému objektu. Jsou-li v daném místě objížďky či jiná omezení, je třeba o tom firmu informovat. Podobně je to i s místem vykládky, kterým je v našem případě Liberec. I zde nesmí být neočekávané komplikace na trase či v blízkosti objektu.

Abychom článek zbytečně nenatahovali, tak jsme shrnuli to základní, v některém z příštích se můžeme zaměřit na další drobnosti, které se při stěhování řeší a plánují.