Ano, na severu je krásně. Ačkoliv ne každý zde může bydlet, zejména pokud nemá rád zimní období. Proč zmínky o severu naší republiky? Jednoduše proto, že i v této oblasti nabízí své služby firma Stěhování bez dřiny. Konkrétně pro oblasti okolo Liberce, Jablonce nad Nisou, České Lípy atp.

V dnešním článku se blíže zaměříme na oblast Mimoně. Stěhovací služby pro tuto lokalitu jsou nabízeny v podstatě ve dvou podobách. Prvně je to v rámci lokální služby stěhování Česká Lípa, dále pak i v rámci Liberce, kde je rovněž možné využít službu stěhování Mimoň v rámci komplexní služby stěhování Liberec.

Kde se vlastně Mimoň nachází a jaké klady nabízí svým návštěvníkům, potenciálním obyvatelům?

Vycházíme z oficiálních informací na stránkách města (Mestomimon.cz). Město Mimoň se nachází v okrese Česká Lípa v podhůří Lužických hor v Ralské pahorkatině. Mimoní protéká jeden z přítoků Labe – řeka Ploučnice a dále pak Panenský potok.

Statut města získala Mimoň v roce 1505. V současné době má město téměř 7000 obyvatel. Nejbližší rekreační oblastí jsou Doksy s Máchovým jezerem a oblast Lužických hor. Mimoň je z velké části obklopena plochou bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko s poměrně rozsáhlými, především borovými lesy. Mimoňská oblast je vyhlášeným houbařským rájem.