Ať už bydlíte v jakémkoliv městě, vždy se budete setkávat s různými názory na život v něm. Nejinak tomu je i v případě Hradce Králové, východočeské metropole. Část lidí je spokojená, někteří si naopak stěžují. Jak tomu je z globálního hlediska? Předně je třeba říci, že v Hradci Králové se žije dobře a stěhování jinam by nemusela být dobrá volba (tedy pokud k tomu nemáte nějaký pádný důvod – zaměstnání, studium, životní partner a jiné podobné důvody ke stěhování).

Místo pro život

Každé tvrzení by se mělo něčím doložit. My použijeme data z projektu Místo pro život, které dlouhodobě hodnotí, jak se žije v konkrétních oblastech naší republiky. Pokud se podívám na data z posledních třech let, tak Královéhradecký kraj se dlouhodobě drží na prvních třech místech. V roce 2012 se dokonce umístil na samotném vrcholu oblíbenosti, což je jistě dobrý důkaz o tom, že lidé, kteří zde žijí, jsou s místními poměry spokojení. Samozřejmě v globálním hledisku. Vždyť ruku na srdce, každý z nás je vždy s něčím nespokojený. Spíše je to o tom, jak to ventilujeme směrem ven.

Hodnotící kriteria

Mezi hlavní kriteria zmíněného projektu patří bezpečnost, pracovní podmínky, ekologie, životní prostředí, rozvoj infrastruktury, volnočasové aktivity, zdravotnická síť či péče o děti a vzdělávání. Tedy asi vše podstatné pro možnost vyhodnocení, jak se v dané oblasti žije. Posuďte sami, jak si v tomto ohledu vede právě Hradec Králové?

Jaké jsou hlavní přednosti a naopak nedostatky Královéhradecké metropole? Zkuste si sami napsat na papír klady a zápory. K čemu jste dospěli? Věříme, že zvítězily kladné stránky, protože alespoň podle nás, je Hradec Králové dobrým místem pro dlouhodobý pobyt.

V Hradci Králové lze prožít pestrý a dlouhý život. Láká vás to také? Najděte si nemovitost, která bude odpovídat vašim představám, objednejte stěhováky a hurá za námi. Stěhování se nebojte, pokud se obrátíte na profesionály, bude vše opravdu bez dřiny, stresu a komplikací.