Stěhování na zámku Zákupy

Nedávno jsme měli tu možnost, zajišťovat stěhovací akci na státním zámku Zákupy. S sebou jsme si samozřejmě vzali i fotoaparát, a tak vznikly i dva snímky, které přikládáme k tomuto článku. Stěhování zámků je činnost, která není tak častá, ale o to více si ji užíváme. Kdy jindy bychom se při našem pracovním nasazení mohli podívat do těchto krásných zámeckých prostor…

O co přesně se jednalo? Aby zámek mohl návštěvníkům neustále nabízet prohlídky v odpovídajících prostorách, jsou občas nutné různé úpravy, ať už stavební, nebo jiného charakteru, kdy je zkrátka potřeba danou místnost na čas vyklidit a vybavení přestěhovat jinam. Nebo se zpřístupní nové prostory a starožitnosti, které dosud návštěvníci neměli možnost vidět. V takových případech je potřeba služeb nás stěhováků, kteří vše přestěhujeme na místo určení a to s maximální opatrností, aby se žádné cennosti nic nestalo.

Jsme rádi, že vše proběhlo v pořádku a „i díky nám“ máte možnost si prohlédnout další exponáty na státním zámku Zákupy.

Medvěd Méďa

Medvěd Méďa

Během stěhovací akce jsme si nemohli nechat utéci šanci podívat se na místního medvěda. Méďa měl zrovna čas relaxace a tak přemýšlel u svého jezírka, co podnikne ve večerních hodinách. Zkrátka jeho se stěhování vůbec netýkalo. My kluci ze Stěhování bez dřiny se už těšíme na další podobné akce. I pro nás to byl veliký zážitek. Státní zámek Zákupy je nádherný, doporučujeme jej navštívit.