Pokud bychom použili trochu nadsázky, pak lze říci, že trh se stěhovacími službami (a nejen v této oblasti) je rozdělen na Prahu a zbytek České republiky. Ano, v tomto případě lze Prahu oddělit. Jedná se o rozsáhlý trh a ve skutečnosti nejde o nic překvapivého, nečekaného. Zůstaneme-li u stěhování, pak právě v Praze naleznete poměrně širokou základnu firem, které nabízí stěhování v rámci Prahy.

Jak vyhledat správnou firmu? Pokud nemáte tip od známých, pak je jistě dobrá cesta skrze internet. Prim hrají např. katalog firem Firmy.cz či vyhledávání na Seznam.cz atp. Právě v těchto zdrojích můžete nalézt odkazy na firmy, které nabízí stěhování v dané lokalitě. Otázkou ovšem je, jak moc jsou relevantní, např. u fulltextového vyhledávání počítejte s tím, že vám „vyběhnou“ i firmy, které nemusí nutně nabízet stěhování v Praze, v horším případě stěhování vůbec… Ale to je věc, s kterou musíte počítat.

Ono vyhledávat můžete i opačně. Dáme příklad. Poptáváte službu stěhování z Poděbrad do Prahy, nebo opačně. Pak tedy můžete hledat i firmu, která nabízí stěhování v Poděbradech. Na 99% vám vše zajistí, aniž by měla sídlo přímo v Praze, to dnes již není nutností, často se navíc můžete setkat s tím, že firmy se sídlem mimo Prahu dokážou nabídnout nejen srovnatelné či levnější řešení, ale také v lepší kvalitě a s kladným přístupem k zákazníkovi. To už ale je na prvotních jednáních s firmou, kterou si vyhledáte. V této fázi musíte vycítit, zda firma má o vaši zakázku zájem a projevuje se dostatečně profesionálně.

Abychom dnešní článek shrnuli. Byl sice cílen na stěhovací služby, které jsou nabízeny v Praze, ale lze jej použít globálně. Takže nezáleží na tom, zda se chcete stěhovat z Nové Paky, Turnova, Pardubic, Brna atp., záleží na tom, jak firmy spadnou do pomyslného koše a která vyhraje právě vaši zakázku. Držíme palce, abyste vybrali tu správnou, poctivou, která odvede práci přesně tak, jak potřebujete a požadujete.