Volné termíny pro stěhování

Léto je nabité asi pro každého. Někteří z nás jej ale mají akčnější z důvodu, že finišují přípravu svého nového bydliště a s tím spojené stěhování. Pokud se řadíte do této skupiny a budete chtít věci přestěhovat od stěhováků, pak zbystřete.

Poptejte firmu s předstihem

Podobně jako jste řešili věci týkající se stavby domu či rekonstrukce bytu, tak i v tomto případě je dobré plánování. V prvním případě si říci, kdy se chcete přestěhovat a dle toho s dostatečným předstihem kontaktovat stěhovací firmu. Počítejte s tím, že nejste sami, kdo chce jejich služby využít, a tak přílišné oddalování objednávky stěhováků by mohlo vézt k tomu, že nebude reálné zajistit vámi požadovaný termín.

Ano, je možné, že když poptáte více firem, tak na poslední chvíli někoho seženete, ale ověřené firmy mají ve většině případů program naplánovaný pár týdnů dopředu a je složité se tam vejít. Výjimky samozřejmě jsou, ale to většinou v případě, že by některá z předem domluvených akcí odpadla a zrovna jste se trefili do doby, kdy ještě je reálné tam vsunout vaši stěhovací akci.

Nechte si rezervu na plánování

Stěhování na poslední chvíli má však nevýhodu i v tom, že se sníží čas na plánování, což není zcela ideální. I stěhovací akce má svá specifika a je třeba se na ni připravit, aby bylo ochráněno vaše vybavení, dodržen domluvený čas akce atp.

Ideální stav je, když se se stěhováky domluvíte cca 3-4 týdny dopředu v závislosti na složitosti akce. U rozsáhlých stěhovacích akcí typu zámky, školy, úřady je tento termín ideálně ještě delší.

Vaši stěhováci ze Stěhování bez dřiny.