Stěhování bytů a domů

Možná byste se divili, ale je tomu opravdu tak. Není byt jako byt, stejně tak není dům jako dům. Co tím máme na mysli? Zkrátka, že z pohledu stěhování není podstatné, jak velký objekt je, ale co se v něm nachází resp., co se bude stěhovat. A to dělá často velké rozdíly mezi podobnými akcemi.

Pojďme na příklad

Uvedeme si příklad. Jsou dvě různé stěhovací akce, ale obě se týkají vybavení bytu 3+1. Rozdíl je v tom, že v jednom bytě žije dejme tomu čtyřčlenná rodina, v druhém už postarší pár, který se chystá přestěhovat do menších prostorů.

Zatímco první rodina je zahlcena zejména krabicemi s dětským oblečením a hračkami, v druhém případě už může být byt jakýmsi skladem, kde se ukládá všechno možné, co se někdy bude hodit, znáte to… Když se k tomu přidá skutečnost, že paní domu hraje na piano, hned se nám obě zakázky výrazně odliší, ačkoliv se na první pohled stěhují dvě stejné jednotky.

Důležité informace pro cenovou nabídku

Pro stěhováky je to důvod, proč se liší jak pracovní skupina, tak i cena za stejnou bytovou jednotku. A pokud se chystáte oslovit stěhovací firmu, tak počítejte s tím, že je třeba vše specifikovat. Jestliže chcete znát přesnou cenu za vaší akci, tak nestačí informace typu, jedná se o vybavení bytu 2+1 atp. Z naše pohledu je to opravdu nedostačující informace. Ale nebojte, jsme na to připraveni a proto s každým zakázku pečlivě probereme, abychom vám mohli sdělit cenu, která je konečná. Ve Stěhování bez dřiny neúčtujeme žádné skryté poplatky!

Těch příkladů může být celá řada, vše je o tom, jak kdo uchovává věci. Někdo zkrátka nechce nic vyhodit, a tak to schovává, kde se jen dá. Jiný usoudí, že už věc nepotřebuje, a tak ji vyhodí, aniž by utrpěl nějakou citovou újmu.