Většina z domácností uchovává vzácné umělecké předměty, sbírky či jiné starožitnosti z generace na generaci. V případě, že je nutné tyto předměty přestěhovat, přibudou každému z nás vrásky v obličeji. Strach z poškození je veliký a ne každý má potřebné stěhovací vybavení. Nejedná se ale jen o domácnosti. Podobný problém a to ve větším měřítku řeší zámky, hrady, depozitáře, muzea a jiné instituce, které shromažďují cennosti a historické předměty.

Pro stěhování starožitností a uměleckých předmětů doporučujeme využít služby profesionální stěhovací firmy, která vlastní speciální stěhovací vybavení a zároveň je dostatečně pojištěna proti případnému poškození těchto předmětů.

Aby se však těmto problémům zabránilo, je třeba důkladné naplánování celé stěhovací akce. Zaškolení pracovníci následně dodržují veškeré bezpečnostní a pracovní pokyny. Starožitnosti a další cennosti jsou baleny do speciálních materiálů, které je maximálně chrání nejen při manipulaci, ale i při převozu na místo určení.

Archivy, depozitáře, knihovny atp.

Podobně jako v případě starožitností a uměleckých předmětů, tak i v případě stěhování archivů, depozitářů či knihoven, je nutné vše dostatečně dopředu připravit a naplánovat.

Vždy si udělejte dostatek času pro komunikaci se stěhovací firmou, uvidíte, že se vám to vyplatí a při stěhovací akci budete mnohem klidnější.

Pro tyto a jiné stěhovací akce je pro vás k dispozici firma Stěhování bez dřiny, která nabízí výhodné a rychlé stěhování po celé České republice.