Stěhování Městského muzea Hořice

Další významná zakázka většího rozsahu je úspěšně za námi. Naše firma na začátku roku zajišťovala kompletní přestěhování vybavení Městského muzea v Hořicích, které bude čekat rozsáhlá rekonstrukce. O celé akci se pojednává i v článku, který si můžete přečíst na oficiálních stránkách města Hořice.

První realizační fáze

O všem bylo rozhodnuto na konci roku 2016, kdy byl schválen projekt „Cesta kamene“.  Díky tomuto dotačnímu programu bylo možné zahájit práce spojené i s rekonstrukcí Městského muzea v Hořicích. K tomu ale bylo třeba nejprve odstartovat první fázi, kterou bylo přestěhování celého městského muzea, které se konalo již na začátku letošního roku. Veškeré vybavení bylo převáženo do budovy bývalého hořického gymnázia, ve které se ještě před stěhováním provedly různé stavební úpravy, aby prostory vyhovovaly pro umístění věcí z muzea (především sbírkových předmětů).

Akce na několik týdnů

Vzhledem k tomu, že se jednalo o velký objekt a zároveň o cenné předměty, které bylo třeba dostatečně zajistit pro manipulaci, jednalo se o několika týdenní stěhovací akci, s kterou si však naše firma Stěhování bez dřiny poradila bez jakýchkoliv problémů. Přecijen již máme v této oblasti velké zkušenosti a stěhování starožitností, hradů, zámků, muzeí atp. pro nás nění neznámou.

Při stěhování se spolupracovalo se zaměstnanci muzea, kteří vše pečlivě kontrolovali, evidovali a připravovali pro transfer naší stěhovací firmou. Vše bylo samozřejmě zaznamenáno i na fotografiích, které si můžete prohlédnout na stránkách města Hořice. Naše firma zároveň z celé akce připravuje i video, které brzy uveřejníme na našich stránkách Stěhování bez dřiny.