Když je člověk mladý, tak spoustu věcí neřeší. Zároveň dost často přeceňuje své síly, což je tedy ale záležitost takřka celoživotní 🙂 Takže když přijde na řadu otázka stěhování, tak se většina z nás bez bázně a hany vrhne na jakkoli velký a těžký objekt, aniž by řešila své zdraví, bezpečí svého okolí a mnohé další aspekty stěhovací akce tak, jak to dělají profesionální firmy.

Šetřete své zdraví

Známe mnoho případů, jak podobné akce dopadly. Ale pozor, netvrdíme, že je to tak vždy. Samozřejmě, že někteří z nás k stěhování vlastními silami přistupují zodpovědně a správně, takže tím neohrožují své zdraví ani svůj majetek. Ale dovolíme si tvrdit, že to rozhodně není většina a to už stojí za zvážení. Jestli není vhodnější oslovit firmu a ušetřený čas věnovat své práci, ve které si můžete na stěhování vydělat, nežli to dělat ve svém volném či pracovním čase (myšleno neplacená dovolená ;)). A co je hlavní, nebudou vás bolet ruce, nohy, záda.

Vypadá to snadně

Stěhování může být na oko snadná záležitost, ale to spíše ve chvíli, kdy vidíte v akci stěhováky, kteří svému řemeslu rozumí, znají své možnosti, rizika a mají odpovídající stěhovací vybavení.

Ověřte si zkušenosti u svých známých

Máte-li tu možnost, že se stěhujete do místa, kde je někdo z vašich známých, tak se zkuste poptat, jestli neslyšel o tom, jak daná stěhovací firma funguje. Mohou to být Pardubice, Liberec nebo Praha, na místě nezáleží, ale podstatné je, abyste ověřovali od někoho, komu důvěřujete. Kladných ale i záporných uměle vytvořených recenzí je dnešní době plný internet…